czwartek, 19 września 2013

Świat duchów



Co się dzieje z naszą duszą, gdy umieramy? Czy istnieje życie pozagrobowe? Czy pozostajemy niezależnymi duchami, czy też istnieje jakiś rodzaj zbiorowej świadomości?
Ludzie zadawali te pytania od zawsze. I pomimo niezwykłego rozwoju nauki, powstania licznych formalnych i nieformalnych systemów wiary opierających się na idei, że umarli nadal są z nami i możemy się z nimi komunikować, pytania te pozostają nadal bez odpowiedzi.

Świat duchów i komunikowania się z nimi zaczął być mocno aktywny w XIX wieku, choć od czasów Pitagorasa rozważano na temat tego świata.
Spirytualizm bo tak nazywa się sztuka komunikowania ze zmarłymi, jest znana od wielu tysiącleci.
Podczas gdy jedni odrzucają spirytualizm jako zabawę z efektami specjalnymi, istnieją również i tacy, którzy szczerze w niego wierzą, a także ci, dla których jest on namacalnym dowodem na istnienie życia wiecznego duszy. 
 

W rzeczywistości Spirytualizm to religia, i uznawana jest np. przez rząd brytyjski.
Pionierką tego ruchu była Emmie Hardinge Britten, która stworzyła siedem Zasad Spirytualizmu.
Spirytualiści wierzą, że jesteśmy otoczeni przez duchy, choć nie każdy ma tego świadomość. Jedynie wyjątkowo wrażliwi ludzie, otwarci na inne plany astralne mają dostęp do równoległego świata, i to wyłącznie dzięki doskonaleniu i rozwijaniu swoich umiejętności. Tacy ludzie, czyli media, służą jako kanał do komunikowania się.
Mediumizm jest przejawem specyficznej osobowości i umiejętności medialnych, chociaż nie wszystkie media działają w ten sam sposób.

Rozróżnić można kilka rodzajów mediów.

Media fizyczne, to takie które nie tylko komunikują się ze zmarłymi, ale także sprawiają, że duchy objawiają się w formie fizycznej.

Media słyszące, działają w mniej spektakularny sposób, często przez wybór. Medium przekazuje wybranym odbiorcom wiadomości, które otrzymywał ze świata duchów, często nie rozumiejąc implikacji lub treści zawartych w tych wiadomościach.

Media widzące dosłownie widzą duchy, z którymi są w kontakcie, i dzięki temu są w stanie opisać wygląd nadawcy wiadomości.

Media czujące mogą rejestrować obecność duchów w sposób emocjonalny. Przez dotknięcie np. przedmiotu związanego z duszą, która odeszła, mogą doświadczyć bólu, jakiego obecny duch doświadczył za życia.

Większość mediów chętnie spotyka się ze sceptykami, zapraszając ich na seanse. Zachęcają jednak by mieć otwarty umysł. Jednak jest bardzo wiele pytań, które ciągle pojawiają się w związku ze spirytyzmem. Jednym z nich jest to w jaki sposób medium może wiedzieć, że duch, z którym się komunikuje, nie jest złośliwy i nie przekazuje nieprawdziwych wiadomości? Jednak z odpowiedzi brzmi- nie wszystkie duchy są z natury dobre, dlatego media ostrzegają amatorów przed próbami kontaktu z tamtym światem.
Spirytualizmem zajmują się nie tylko osoby o rozwiniętych zdolnościach parapsychicznych, ale również i oszuści, którzy czerpią tylko korzyści z klientów.
Osoby niedoświadczone, nie powinny zajmować się wywoływaniem duchów, gdyż jest to wysoce niebezpieczne.

W ciągu półtora wieku od czasu, gdy spirytualizm stał się zorganizowanym ruchem, jego wizerunek w oczach opinii publicznej dramatycznie się zmienił. Dramatyzm w przedstawieniach przestał istnieć. Trudno jest przekonać ludzi w „ sztuczki” które widzą na scenie. Obecnie spirytualiści spotykają się w ciągu dnia.

Narodowa Unia Spirytualistów liczy obecnie około 20 tysięcy członków w samej Wielkiej Brytanii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz